صفحه ترانه برنامه موسیقی خواننده خواننده

صفحه: ترانه برنامه موسیقی خواننده خواننده ماه رمضان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری است؟ ، بی‌مزه&quot، آیا تیتراژ‌های ماه رمضانی &quot

تیتراژ‌های ماه رمضان امسال روح ماه رمضانی ندارند. یعنی تا همین یکی دو سال گذشته حداقلش یک مهدی یراحی بود که بیاید در انتهای «ماه عسل» طوری بخواند که باعث شود آد

است؟ ، بی‌مزه&quot، آیا تیتراژ‌های ماه رمضانی &quot

آیا تیتراژ های ماه رمضانی "بی مزه" است؟

عبارات مهم : ترانه

تیتراژ های ماه رمضان امسال روح ماه رمضانی ندارند. یعنی تا همین یکی دو سال گذشته حداقلش یک مهدی یراحی بود که بیاید در انتهای «ماه عسل» طوری بخواند که باعث شود آدم ها بامیه ها را با بغض به درون فرو برند، ولی آخر فکرش را بکنید، آدم چطور افطارش را با مسیح و آرش ای پی و تنظیم مسعود جهانی (با همان لحن ته موزیک ها اسمش را بخوانید) باز کند؟

در ده پانزده سال گذشته ماه رمضان جهت خوانندگان موسیقی کشور عزیزمان ایران از اهمیت خاص ای برخوردار بوده، ماهی که در آن تلویزیون در ساعاتی خاص جهت ۳۰ شب متوالی مخاطبینش به جمعیت چند ده میلیونی می رسد و طبعا وقت مناسبی را جهت معرفی خوانندگان تیتراژ های برنامه های پرمخاطبش فراهم می کند.

خواننده ها می دانند که شنیده شدن جهت ۳۰ شب پشت سر هم از تریبون صدا و سیما دو مزیت مهم دارد. یکی تکرار و شنیده شدن هر روزه و جا افتادن در ذهن مخاطب و دیگری ارتباط با طیف وسیع تری از مردم.

هیچکدام از تیتراژ های ماه رمضانی نتوانستند جزو ترک های ماندگار موسیقی کشور عزیزمان ایران باشند

بیایید صادق باشیم، هنوز خیلی ها هستند که تلویزیون می بینند، در اینترنت دنبال موزیک و خواننده تازه نمی گردند و باور کنید هنوز نمی دانند اسم خواننده «مشکی رنگ عشقه» رضا صادقی است.

اما همین قشر وسیع جامعه در ماه رمضان و پای سفره افطار حتما تیتراژ «ماه عسل» را خواهند شنید و جهت یک خواننده همین به معنی یک برگ برنده محسوب می شود. اگر چه تا امروز هیچکدام از تیتراژ های ماه رمضانی نتوانستند جزو ترک های ماندگار موسیقی کشور عزیزمان ایران باشند، ولی تعداد زیادی از آن ها در یک توصیه باهم یکسان بودند. آن هم ایجاد فضایی متناسب با حال و هوای ماه رمضان و سفره های افطار است.

بیشتر بخوانید:
خواننده های نوظهور پاپ در تلوزیون چه می کنند؟
جهت مثال خواننده ای مثل مجید اخشابی هیچ وقت نتوانست در مارکت خواننده موفقی باشد، ولی اگر به تیتراژ هایی که جهت ماه رمضان خوانده گوش کنید متوجه می شوید ترانه و موسیقی اش با حال و هوای این ماه چقدر تناسب دارد و صاحب اثر، مخاطب تلویزیونی را کاملا می شناسد.

راستش را بخواهید باید گفت: تیتراژ های ماه رمضان امسال روح ماه رمضانی ندارند. یعنی تا همین یکی دو سال گذشته حداقلش یک مهدی یراحی بود که بیاید در انتهای «ماه عسل» طوری بخواند که باعث شود آدم ها بامیه ها را با بغض به درون فرو برند، ولی آخر فکرش را بکنید، آدم چطور افطارش را با مسیح و آرش ای پی و تنظیم مسعود جهانی (با همان لحن ته موزیک ها اسمش را بخوانید) باز کند؟

است؟ ، بی‌مزه&quot، آیا تیتراژ‌های ماه رمضانی &quot

مسیح و آرش ای پی تیتراژ برنامه ماه عسل را اجرا کردند

تیتراژ های شاخص ماه رمضان امسال چهار اثر هست. یکی از آن ها مربوط به برنامه «دعوت» است که از شبکه یک پخش می شود و خواننده اش هم استاد هیراد است.

حمید هیراد گویا به تلافی فیلم فالش خوانی اش در کنسرت تصمیم گرفته در این اثر تمام توانایی صدایش را به رخ بکشد. ولی خوب حاصلش چیزی جز شمار زیادی از تحریر های نامرتب نیست که بعید است بتواند به صورت زنده اجرا کند.

سه تیتراژ بعدی هم متعلق به بهنام بانی، مسیح و آرش ای پی جهت «ماه عسل» و روزبه بمانی جهت سریال «سر دلبران» هست. دو تیتراژ ابتدا و انتهای برنامه «ماه عسل» که در چند سال گذشته پرمخاطب ترین تیتراژ ها را داشته، اگر چه ایراد خاصی به آن ها وارد نیست، ولی تیتراژ های جان داری هم نیست و توانایی هیت شدن، حتی در همین ماه هم ندارند. قطعه بهنام بانی تنها یک قطعه مستقل هست، از قواعد موسیقی ترکی پیروی می کند، ترانه اش باعشق است و هیچ المانی از ماه رمضان و حال و هوای آن در این قطعه وجود ندارد.

اهنگی که می توانست هروقت از سال منتشر شود. قطعه آرش ای پی و مسیح هم همین مختصات را داراست. یک ترانه باعشق با ملودی که بدون اغراق زیاد مناسب ماه محرم است.

بهنام بانی از خواننده تیتراژهای برنامه های ماه رمضان است

اما داستان قطعه سریال «سر دلبران» که با نام مستقل «خرقه» در اینترنت انتشار یافته کمی متفاوت هست. قطعه ای به خوانندگی و ترانه سرایی روزبه بمانی که اگر چه در آهنگسازی و تنظیم حرف خاصی نمی زند، ولی ترانه اش با حال و هوای این روز ها همخوانی دارد و بمانی هم انصافا خوب توانسته در هیبت یک خواننده ظاهر شود.

جالب اینجاست که از میان این ۴ تیتراژ خاص امسال به غیر از قطعه ماه من» حمید هیراد که به شاعر و ترانه سرا نیاز ندارد، ترانه سه تیتراژ دیگر جهت روزبه بمانی هست. یعنی به عنوان نمونه اینطور بوده که دو سه روز قبل از ماه رمضان تلفن روزبه بمانی زنگ میخورد و بهنام بانی پشت خط هست. بانی: سلام، آقا ترانه جهت ماه رمضان چی داری؟

بمانی: سه تا دارم، یکیش خوبه دوتاش معمولی بانی: اون خوبه رو بده بی زحمت بمانی: خوبه رو می خوام خودم بخونم. بانی: خب باشه بعد یکیشو که به مدل صورت ام بخوره بده چند دقیقه بعد تلفن بمانی مجددا زنگ میخورد و آرش ای پی و مسیح پشت خط هستند. آرش ای پی: سلام آقا بمانی، ترانه ماه رمضانی داری؟ بمانی: دو تا مونده، یکیش خوبه یکیش معمولی آرش ای پی: ما معمولی می خوایم اصلا. دو نفری باهم بخونیم تخفیفم داره؟

تیتراژ‌های ماه رمضان امسال روح ماه رمضانی ندارند. یعنی تا همین یکی دو سال گذشته حداقلش یک مهدی یراحی بود که بیاید در انتهای «ماه عسل» طوری بخواند که باعث شود آد

روزنامه هفت صبح

واژه های کلیدی: ترانه | برنامه | موسیقی | خواننده | خواننده | ماه رمضان | اخبار فرهنگی و هنری

است؟ ، بی‌مزه&quot، آیا تیتراژ‌های ماه رمضانی &quot

است؟ ، بی‌مزه&quot، آیا تیتراژ‌های ماه رمضانی &quot

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog